Podsumowanie naszych działań i nie tylko

25 listopada 2016 roku w Świetlicy wiejskiej w Dołubowie o godz. 17.00 zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy. Spotkanie poprowadził prezes Stowarzyszenia Pomocy Szansa Norbert Krzykawski. Mieszkańcy wsi, uczestnicy WTZ i inni goście prześledzili nową stronę internetową o wsi Dołubowo dostępną właśnie pod adresem www.dolubowo.pl. Wspólnie oglądaliśmy zamieszczone tam informacje i zdjęcia, które wzbudziły ogromne emocje. Niektórzy poznali siebie, inni znajomych a jeszcze inne pozostały anonimowe, co tym bardziej nadało uroku i tajemnicy starym fotografiom. W międzyczasie mogliśmy także podziwiać piękne rysunki wykonane przez uczestników plenerów malarskich. Rysunki nawiązywały w treści do historii Dołubowa a także Polski. Z kolei na jednej ze ścian wisiała mapa Dołubowa, na której zapisaliśmy najważniejsze wydarzenia.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich do obejrzenia naszego amatorskiego teatru cieni. W rolę aktorów wcielili się pracownicy i instruktorzy WTZ w Dołubowie. Za pomocą cienia i cudownej aranżacji dźwiękowej przedstawiliśmy historie Dołubowa. 500 lat niesamowitej historii tej maleńkiej wsi zamknęliśmy w 30 minutach teatru. Następnie przedstawiliśmy jedno ze wspomnień pana Jerzego Pieńkowskiego pt. „Imieniny matki na kresowym dworze polskim”.

Zakończenie spotkania uświetnił spontaniczny występ członków zespołu Polne Maki. Dzięki temu wysłuchaliśmy m.in. piosenek „Chatka” i „Podlasianka”.

No cóż, trzeba przyznać że wysiłek prób opłacił się. Wszyscy byli zachwyceni naszym teatrem cieni! My byliśmy dumni, ze daliśmy radę! Zresztą już za chwilę zobaczycie sami! Teatr cieni będzie wkrótce udostępniony na naszej stronie.  A tymczasem zapraszamy do relacji z podsumowania naszych działań.

 

 

Share :

Zobacz również

Ustawienia dostępności